Edyta Wieleba-Matyśniak - kandydatka Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Nr. na liście

2
Edyta
Wieleba-Matyśniak

Kandydat do:

Sejmiku Województwa

Okręg

Okręg 4 - Sejmik

Osiedle 2

Bukowe - Słoneczne

Szczecinecczanka, absolwentka Instytutu Politologii i Europeistyki na Uniwersytecie Szczecińskim. Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Szczecińskim w Szczecinie w zakresie Pedagogiki Ogólnej i Szkolnej  i na  Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  w zakresie Zarządzanie Oświatą.

W latach 2006 – 2011 lokalny dziennikarz telewizyjny i prasowy, 2011 – 2014 rzecznik prasowy Starosty Szczecineckiego, 2014 – Koordynator Rodzinnej Pieczy Zastępczej, 2014 – 2018 zastępca wójta gminy Szczecinek, 2019 – 2021 specjalista ds. Funduszy Europejskich w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Szczecinku, 2021 – 2024 pracownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych Współpracy i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Szczecinku. Od 2023 r. prowadzi również własną działalność artystyczną w zakresie m.in. ceramiki i ikonografii.

Zaangażowana w rozwój organizacji pozarządowych na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz działacz społeczny. Członek Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Świętego Franciszka z Asyżu w Szczecinku, Prezes Stowarzyszenia Nasza Gmina w Dalęcinie, członek Rady Programowej Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego. Autorka i organizatorka licznych akcji charytatywnych m.in. zbiórki pierwszolistopadowej na rzecz szczecineckiego Hospicjum, festynów na rzecz remontu kościoła w Dalęcinie, wspierających osoby z niepełnosprawnością oraz samotne. Autorka licznych projektów infrastrukturalnych, kulturalnych i miękkich zrealizowanych na rzecz mieszkańców terenów wiejskich. Popularyzatorka arteterapii, prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci, dorosłych oraz osób niepełnosprawnych.

Amazonka i miłośniczka koni, sztuki, propagatorka turystyki rowerowej i konnej.

Nasi kandydaci