Marta Pawelec - kandydatka Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Nr. na liście

8
Marta
Pawelec

Kandydat do:

Sejmiku Województwa

Okręg

Okręg 4 - Sejmik

Osiedle 2

Bukowe - Słoneczne

Marta Pawelec - urodzona w Szczecinku, jednak od dziecka związana z Koszalinem. Tutaj ukończyłam koszalińskiego „Ekonoma”, który dał mi podstawy do dalszej edukacji. 
Z wykształcenia jestem pedagogiem (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie odział w Szczecinie) oraz dietetykiem (Collegium Medicum w Bydgoszczy). Aktualnie jestem studentką 4 roku psychologii. Swoją zawodową drogę rozpoczęłam w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koszalinie, najpierw jako stażysta, potem jako inspektor i doradca zawodowy. 
 
Po ukończeniu studiów dietetycznych  postanowiłam jednak zmienić swoją ścieżkę kariery i od 7 lat pracuje  jako dietetyk kliniczny (obecnie w Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnym Remedica). Współpracuje także z wieloma instytucjami w Koszalinie (np. Centrum Usług Społecznych w Koszalinie). Jestem społecznikiem - wielokrotnie bezpłatnie udzielałam zarówno porad dietetycznych jak i szkoleń w tym zakresie, by budzić świadomość ludzi w zakresie dbałości o zdrowie.
 
W 2021 roku podjęłam się zawodowego wyzwania jakim było podjęcie współpracy w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie. 
 
Pomimo tego, że od wielu lat zawodowo związana jestem z miastem Szczecin, Koszalin zawsze zajmuje najważniejsze miejsce w moim sercu. 
 
Uważam, że mieszkańcy Koszalina zasługują na specjalistyczne leczenie (także onkologiczne) w naszym mieście i dostęp do najlepszych specjalistów tu na miejscu. 
Jak przyszły psycholog będę także wspierać inicjatywę Młodych dla Przyszłości i otwarcie oddziału psychiatrii dziecięcej w naszym mieście.  
 
Zdrowie i dostęp do leczenia na terenie Koszalina uważam, za moją misję.
 

Nasi kandydaci