Magda Wiśniewska - kandydatka Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Nr. na liście

1
Magda
Wiśniewska

Kandydat do:

Sejmiku Województwa

Okręg

Okręg 1 - Sejmik

Osiedle 2

Szczecin

Jako lekarz pracuję z ludźmi i dla ludzi. Medycyna to przede wszystkim kontakt z drugim człowiekiem, wsłuchiwanie się w jego potrzeby i problemy, by znaleźć na nie lekarstwo. Robię to od 25 lat, pracując w wiodącym w regionie Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 2 w Szczecinie, od 7 lat także jako jego dyrektor medyczny, a w czasie pandemii jako kierownik Szpitala Tymczasowego. 

Moja miłość do Szczecina zaczęła się w 1993 roku, kiedy to przyjechałam tu na studia. I zostałam na stałe, wiążąc swoja przyszłość i życie z naszym miastem i regionem.

Samorząd zawsze był moją pasją. „Od zawsze” działałam w samorządach szkolnych i uczelnianych, a potem w samorządzie lekarzy.  Obecnie jestem przewodniczącą Rady Ekspertów Naczelnej Izby Lekarskiej. 

Teraz chciałabym działać na szerszej arenie - miasta i regionu, bo wierzę, że prawdziwe życie i realna polityka są właśnie tu, na poziomie lokalnym. To tutaj możemy mieć prawdziwy wpływ na życie mieszkańców Szczecina i regionu. 

Jako lekarz i menedżer z krwi i kości, znający system ochrony zdrowia od podszewki, chciałabym zająć się w Sejmiku problemami ochrony zdrowia w naszym mieście i regionie. Opieka zdrowotna powinna dawać mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, musi być ona blisko pacjenta. Kluczowym wyzwaniem jest właśnie poprawa dostępności do usług medycznych, a ta musi być organizowana we współpracy z samorządem lokalnym.

Nasi kandydaci