Michał Rembas - kandydat Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Nr. na liście

6
Michał
Rembas

Kandydat do:

Rady Miasta

Okręg

Okręg 3

Osiedle 2

Śródmieście

Osiedle

Stare MiastoCentrumŚródmieście PółnocNiebuszewo BolinkoDrzetowo - Grabowo

Szczecin wciąż mnie fascynuje i ciekawi. Dałem temu wyraz prowadząc dziesiątki autorskich wycieczek, w trakcie których jako przewodnik przybliżałem historię poszczególnych dzielnic, ukazywałem piękno Cmentarza Centralnego oraz bogactwo detali architektonicznych zabytkowych kamienic.

 

Efektem tej ciekawości są publikacje o mieście, których jestem autorem lub w współautorem, w tym „Bitwa o Szczecin”, „Cuda na fasadach” i „Podziemny Szczecin”.

Studiowałem historię na Uniwersytecie Szczecińskim. Przez wiele lat byłem nauczycielem w szczecińskich liceach, pracowałem też w lokalnej redakcji Gazety Wyborczej. Od przeszło dziesięciu lat współpracuję z Radą Osiedla Śródmieście Zachód.

 

W Radzie Miasta chciałbym między innymi zająć się następującymi sprawami:

  •  Przeciwdziałać rozlewaniu się miasta i emigracji szczecinian do sąsiednich gmin. To śródmieście powinno być najbardziej atrakcyjnym miejscem do życia, a nie przedmieścia. Centrum naszego miasta powinno tętnić życiem.
  •  Sprawić, by Szczecin realizował nowoczesne koncepcje urbanistyczne i był miastem pięknej oraz funkcjonalnej architektury.
  •  Zapewnić mieszkańcom tanią, ekologiczną i przyjazną komunikację miejską.

Nasi kandydaci