Sylwester Ostrowski - kandydat Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Nr. na liście

10
Sylwester
Ostrowski

Kandydat do:

Sejmiku Województwa

Okręg

Okręg 1 - Sejmik

Osiedle 2

Szczecin

Sylwester Ostrowski 

Saksofonista jazzowy, producent muzyczny, manager i przedsiębiorca w sektorze kultury. Od lat zaangażowany także w sprawy społeczne i akcje charytatywne. Dewizą Sylwestra Ostrowskiego jest praca ponad podziałami. „Mówmy jednym głosem dla regionu i dla miasta”. 

Sylwester Ostrowski był jednym z odpowiedzialnych i zaangażowanych od samego początku w tworzenie pierwszej, interdyscyplinarnej uczelni artystycznej w Polsce – Akademii Sztuki w Szczecinie. Był również inicjatorem powstania sekcji jazzu w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie. 

Sylwester Ostrowski jest znanym na całym świecie muzykiem jazzowym. Występował w najbardziej prestiżowych klubach i festiwalach jazzowych koncertując z legendami gatunku – m. in. wokalistką Erykah Badu czy Winstonem Marsalisem. 

Wspólnie z Prezydentem Piotrem Krzystkiem i Miastem Szczecin od 2016 roku tworzy festiwal Szczecin Jazz, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek szczecińskiej kultury. Według światowej organizacji World Jazz Network Szczecin Jazz jest jednym z najbardziej wpływowych i najlepiej rozwijanych się festiwali w Europie.

Nasi kandydaci