Waldemar Kulpa - kandydat Koalicja Samorządowa OK Samorząd

Nr. na liście

8
Waldemar
Kulpa

Kandydat do:

Sejmiku Województwa

Okręg

Okręg 1 - Sejmik

Osiedle 2

Szczecin

Szczecinianin od urodzenia, wieloletni organizator życia kulturalnego (przez ponad 20 lat szef SCK Kontrasty, założyciel i pierwszy prezes stowarzyszenia SZOK, od ponad 7 lat dyrektor DK „13 Muz”), artysta, laureat konkursów i festiwali, autor tekstów, wierszy i muzyki, działacz społeczny, mąż i ojciec.

Całe życie jestem związany z kulturą – zarówno od strony organizacyjnej, jak i artystycznej. Wiem jak powinny działać i rozwijać się placówki i instytucje kultury. Chcę wykorzystać potencjał artystów Szczecina i całego regionu. Wesprzeć ich w pracy twórczej i ułatwić im dostęp do środków unijnych, które przełożą się na rozwój i promocję ich działań.

W Sejmiku chciałbym kreować duże wydarzenia kulturalne, ale też położyć mocny nacisk na propagowanie kultury wśród mieszkańców całego regionu. Moją misją będzie zapewnienie dostępu do kultury w miejscach, w których jest to trudne lub ograniczone.

 Od lat jestem zaangażowany w społeczne działania w Szczecinie. Problemy i potrzeby mieszkańców nie są mi obce. Wspólnie możemy wiele zdziałać. Teraz chciałbym mieć realny wpływ na zmiany zachodzące w całym naszym regionie.

Nasi kandydaci