Nowy, samorządowy klub w sejmiku: Koalicja Samorządowa w Zachodniopomorskiem.

Chcemy pokazać, że ludzie działający lokalnie potrafią zjednoczyć się pod jednym nie koniecznie partyjnym szyldem – zapowiada Cezary Urban, na co dzień dyrektor jednego z najlepszych liceów w Polsce, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego, a od 16 listopada przewodniczący nowego klubu radnych. W zachodniopomorskim sejmiku powstał klub Koalicji Samorządowej.

Klub Koalicji Samorządowej tworzą trzej radni, Marcin Przepióra ze Stargardu, Olgierd Kustosz z Przelewic i szczecinian Cezary Urban. Co ważne mają oni poparcie lokalnych samorządowców z całego województwa. Począwszy od Szczecina, gdzie liderem Koalicji Samorządowej jest prezydent Piotr Krzystek, a w Radzie Miasta Szczecin działa klub radnych o tej samej nazwie. Samorządowcy związani z KS działają w Goleniowie, gdzie funkcjonuje Klub Radnych Koalicja Samorządowa, przez Police, które reprezentuje burmistrz Władysław Diakun, po Szczecinek ze starostą Krzysztofem Lisem i Koszalin, z prezydentem Piotrem Jedlińskim aż po Sławno, Biały Bór, Pyrzyce, Mieszkowice, Gryfino i kilkanaście innych miejscowości oraz lokalnych organizacji.

- Nasz klub reprezentuje tych, którzy formalnie są już z nami związani, którzy uczestniczą w pracach Koalicji Samorządowej oraz tych, którzy działają w samorządzie, ale szukają swojego przedstawicielstwa w Sejmiku – mówi Cezary Urban przewodnicy klubu.

Jak zapowiadają radni z nowego sejmikowego klubu będą oni konstruktywnie współpracowali z marszałkiem województwa. Olgierd Kustosz jest wicemarszałkiem województwa, a Marcin Przepióra wiceprzewodniczącym sejmiku. Koalicja Samorządowa w sposób naturalny będzie więc zapleczem dla obecnego zarządu województwa.

Do zadań, które klub Koalicji Samorządowej stawia przed sobą w najbliższym czasie należy optymalne przygotowanie budżetu samorządu województwa na przyszły, 2024 rok.