Piotr Krzystek sprawdzony prezydent, który łączy

Koalicja Samorządowa daleko od polityki, blisko mieszkańców

Komitet Wyborczy urzędującego prezydenta Szczecina zorganizował pierwszą w tej kampanii konwencję. Piotr Krzystek ogłosił „Program nowej kadencji” a Koalicja Samorządowa przedstawiła kandydatów w nadchodzących wyborach samorządowych, wśród nich znani społecznicy, gwiazdy, przedsiębiorcy i samorządowcy.

Po zapowiedzi startu w wyborach przyszedł czas na konkrety. Koalicja Samorządowa, pod wodzą aktualnego prezydenta Szczecina Piotra Krzystka niedawno zapowiedziała start w wyborach, a teraz pokazuje, kto będzie walczył o mandat radnego w mieście i województwie.

„Razem z mieszkańcami Szczecina, zrobiliśmy wiele pięknych rzeczy (…) Chcę aby to co wspólnie robimy w Szczecinie było dla mnie i dla nas razem powodem do dumy i aby rozsławiało nasze miasto w Polsce, Europie i na Świecie. Dążymy do tego aby Szczecin był po prostu fajny, aby był miastem, w którym chce się być…” mówi Piotr Krzystek.

Listy otwierają „jedynki”, wśród których znajdziemy obecnych radnych Koalicji Samorządowej: Mariusza Bagińskiego, Marka Kolbowicza, i Jolantę Balicka a także prezydentów: Piotra Krzystka oraz jego zastępcę ds. inwestycji i gospodarki Michała Przepierę. Listę do sejmiku otwiera, nowa w tym gronie, lecz doświadczona w działalności samorządowej dr Magda Wiśniewska. Wśród kandydatów znajdziemy min. pozostałych radnych Koalicji Samorządowej, oraz nowe twarze, w tym m.in. byłego bramkarza Pogoni, Radosława Janukiewicza, jazzmana Sylwestra Ostrowskiego, znaną z działań społecznych Agnieszkę Zalewską, czy Magdalenę Gajdamowicz, bizneswoman związaną z branżami finansów i nieruchomości. Debiut w wyborach do Rady Miasta zaliczy Nikola Gawrońska, najmłodsza kandydatka na listach, na co dzień znana ze swojej pasji fotograficznej i zamiłowania do komunikacji miejskiej. Uwagę zwraca również obecność wśród kandydatów Koalicji Samorządowej dotychczasowej radnej KO, Dominiki Jackowski.

W ramach porozumienia zawartego przed wyborami, na listach Koalicji Samorządowej do Rady Miasta Szczecin znajda się przedstawiciele ruchu „Polska 2050”: Agnieszka Malinowska – Wasiluk, Paweł Dymerski, Anna Szewczyk, Piotr Kęsik, oraz Piotr Matusiak.

„Patrząc globalnie będziemy mieli reprezentację w miastach, gminach i powiatach, mamy też zarejestrowaną listę ogólnopolską. Zaufało nam wielu samorządców. Wszyscy przekonują się do promowanej od dawna przez KS idei samorządności. Dla nas lokalne społeczności są największą wartością. Zawsze powtarzam, że chodnik, ulica, szkoły czy przedszkola nie mają barw partyjnych. To codzienne sprawy mieszkańców, a my jesteśmy od ich załatwiania.” – dodaje Krzystek.

Czym będą chcieli zająć się kandydaci po wyborach? Piotr Krzystek zapowiedział „Program nowej kadencji”, plan działania przyszłych samorządowców, oparty na 3 filarach:

 • społeczeństwo,
 • ekologia i infrastruktura,
 • gospodarka i rozwój,

które mają być głównymi drogowskazami projektów i inwestycji realizowanych w nowej kadencji. Prezydent Szczecina podkreślał, że u podstaw wszystkich działań leży jakość życia mieszkańców, a każdy z elementów programu ma służyć podniesieniu poziomu tejże.

„Oczywiście będą też tematy inwestycyjne – myślę, że jesteśmy u progu nowego otwarcia dla Łasztowni. Most Kłodny oraz późniejsza zabudowa zmienią to miejsce na lata. Tak jak zapowiadałem to miejsce – na Łasztowni, z dostępnym dla wszystkich parkiem na wyspie grodzkiej będzie aspirowało do miana nadwodnego serce miasta. Program jest konkretny ale i rozbudowany. Myślę, jednak, że codziennie udowadniamy, że tu w Szczecnie potrafimy realizować to co zapowiadamy. Jestem z tego dumny.” – mówi Krzystek.

Przed kandydatami teraz niespełna dwa miesiące kampanii wyborczej, której finał będzie miał miejsce 7 kwietnia przy urnach.

Pełne listy Kandydatów Koalicji Samorządowej:

Okręg 1 (osiedla: Załom–Kasztanowe, Dąbie, Wielgowo–Sławociesze–Zdunowo, Płonia– Śmierdnica–Jezierzyce, Majowe, Kijewo, Bukowe–Klęskowo, Słoneczne, Zdroje, Podjuchy, Żydowce–Klucz, Międzyodrze–Wyspa Pucka):

 1. Mariusz Bagiński
 2. Agnieszka Malinowska – Wasiluk (PL2050)
 3. Władysław Dzikowski
 4. Henryk Jerzyk
 5. Małgorzata Łabuń
 6. Barbara Rachuta
 7. Marcin Kowalski
 8. Paweł Kurdziałek

Okręg 2 (osiedla: Nowe Miasto, Pomorzany, Gumieńce, Turzyn, Śródmieście Zachód):

 1. Marek Kolbowicz
 2. Dominika Jackowski
 3. Michał Wilkocki
 4. Paweł Dymerski (PL2050)
 5. Agata Grenda
 6. Dawid Hamera
 7. Mirosława Masłowska
 8. Michał Szyszkowski
 9. Agnieszka Zalewska

Okręg 3 (osiedla: Stare Miasto, Centrum, Śródmieście Północ, Niebuszewo Bolinko, Drzetowo-Grabowo):

 1. Jolanta Balicka
 2. Radosław Janukiewicz
 3. Magdalena Gajdamowicz
 4. Anna Szewczyk (PL2050)
 5. Ireneusz Koczan
 6. Michał Rembas
 7. Dorota Kowalewska

Okręg 4 (osiedla: Głębokie–Pilchowo, Zawadzkiego–Klonowica, Krzekowo–Bezrzecze, Pogodno, Świerczewo, Łękno, Arkońskie–Niemierzyn):

 1. Michał Przepiera
 2. Piotr Kęsik (PL2050)
 3. Kamila Marcinkiewicz
 4. Maria Myśliwiec
 5. Nikola Gawrońska
 6. Bartłomiej Mazan
 7. Tomasz Osak
 8. Arkadiusz Skrzypiński

Okręg 5 (osiedla: Skolwin, Stołczyn, Bukowo, Golęcino–Gocław, Żelechowa, Warszewo, Niebuszewo, Osów):

 1. Piotr Krzystek
 2. Renata Łażewska
 3. Piotr Matusiak (PL2050)
 4. Mirosław Żylik
 5. Maria Liktoras
 6. Agnieszka Czeglik
 7. Łukasz Nowak
 8. Przemysław Aksiuczyc

Z Okręgu nr 1 do Sejmiku województwa wystratują:

 1. Magda Wiśniewska
 2. Cezary Arciszewski
 3. Cezary Urban
 4. Beata Bugajska
 5. Agnieszka Skrzypulec-Szota
 6. Marek Lickendorf
 7. Danuta Posłuszna
 8. Waldemar Kulpa
 9. Jacek Janiak
 10. Sylwester Ostrowski