Stanowisko Koalicji Samorządowej OK Samorząd

Stanowisko Koalicji Samorządowej OK Samorząd  w sprawie rejestracji przez Bezpartyjnych Samorządowców  partii pod nazwą Ogólnopolska Koalicja Samorządowa TAK! Dla Polski!

Z ogromnym rozczarowaniem i zażenowaniem przyjęliśmy informację o zarejestrowaniu przez Bezpartyjnych Samorządowców partii o nazwie stworzonej ze zbitki nazw dwóch, współpracujących ze sobą organizacji: naszej – Koalicji Samorządowej OK Samorząd – oraz Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski!

Koalicja Samorządowa OK Samorząd funkcjonuje jako federacja stowarzyszeń i organizacji samorządowych od grudnia 2020 roku. Utworzyli ją samorządowcy, którzy zrezygnowali z udziału w projekcie Bezpartyjnych. Stało się tak właśnie dlatego, że nie akceptowaliśmy metod działania dolnośląskiej grupy Bezpartyjnych Samorządowców – metod, takich jak choćby kradzież nazwy naszej organizacji.

Jak widać dolnośląscy samorządowcy spod znaku Bezpartyjnych wstydzą się dziś swojej kolaboracji z PiS, dlatego muszą posuwać się do kradzieży nazwy prawdziwych i niezależnych samorządowców, skupionych w Koalicji Samorządowej OK Samorząd.

Uważamy, że to oszustwo polityczne, świadome wprowadzanie w błąd opinii publicznej oraz nieuczciwa próba zbudowania własnej pozycji na naszym dorobku i wizerunku. Kolejny raz Bezpartyjni Samorządowcy pokazali, że interes polityczny stawiają ponad uczciwość i samorządową rzetelność.

Na takie postępowanie nie wyrażamy zgody, dlatego jako Koalicja Samorządowa OK Samorząd wspólnie z Ruchem Samorządowym TAK! Dla Polski! podejmiemy kroki prawne, zmierzające do zakazu stosowania nazw naszych stowarzyszeń w nazwie tej partii politycznej.

W imieniu Zarządu Krajowego Koalicji Samorządowej OK Samorząd

Tadeusz Czajka

Przewodniczący