OKS odcina się od partii politycznej Bezpartyjni

Ogólnopolska Koalicja Samorządowa dementuje, że „Bezpartyjni Samorządowcy” są w jakikolwiek sposób powiązani z OKS.
 
Wbrew nazwie, „Bezpartyjni” to partia polityczna (zarejestrowana 17 lutego 2022 r.). Ten szyld przestał być symbolem prawdziwego niezależnego samorządu, od kiedy„ Bez - a jednak – partyjni” związali się z PiS na Dolnym Śląsku. Wówczas drogi wielu samorządowców, którzy nie zaakceptowali takiego sojuszu, z Bezpartyjnymi się rozeszły.
 
Był to jeden z impulsów do powołania przez Piotra Krzystka Ogólnopolskiej Kolacji Samorządowej, w której dziś wspólnie z rzeszą prawdziwych samorządowców wspólnie działają na rzecz lokalnych społeczności. W związku z tym, OKS nie bierze również udziału w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a wszelkie próby łączenia osób związanych z OKS z najbliższymi wyborami są nieprawdą i „fake newsem” w ramach kampanii wyborczej.
 
OKS działa od 2021 r. skupia blisko 30 organizacji samorządowych z terenu całego kraju. Liderem w regionie jest prezydent Szczecina Piotr Krzystek. W zachodniopomorskim Koalicja Samorządowa ma swoich przedstawicieli w kilkunastu samorządach m.in. w Policach, Goleniowie, Nowogardzie, Stargardzie, Choszcznie, Pyrzycach, Barlinku, Szczecinku, Koszalinie, a obecnie także w Gryfinie.

Więcej: koalicjasamorzadowa.pl